Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home2/adargo/public_html/main/modules/mod_jt_superfish_menu/tmpl/default.php on line 23
free templates joomla

Novinky 2010

16. 12. 2010

 Fotky z dnešního, krásného a slunečného rána. Darovo a Cairovo řádění :-)

ZDE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30. 10. 2010 

 Konečně nám zase jednou přálo sluníčko a tak jsem na procházku vzala foťák. Tentokrát jsme vyrazili na Sadskou a to ve složení: já s Darem, Gábi s Oggim a Katka s  Apollem a Betty. Procházka to byla úžasná a po 4 hodinách jsme doma padly nejen my, ale i psiska :-)

Pod obrázkem jsou fotky z procházky.

A tady je Darova malá podzimní galerie :-)

 

16. - 17. 10. 2010

 Tentokrát jsme vyrazili do Maďarska, do města Komarom. Jeli jsme v plném počtu, tedy já a oba kluci. Skvělou společnost nám dělala ještě Katka a její flat coated retriever Apollo :-) Užili jsme si krásný a veleúspěšný víkend :-)  V sobotu posuzovala rozhodčí z USA, paní Helene Nietsch. Cairo poprvé nastoupil do třídy mladých a jako už několikrát, rozhodčí přímo okouzlil a získal V1, CAJC :-) Dar nastoupil do třídy otevřené, protože jsem doufala, že by se nám mohlo poštěstit získat posledního CACe a ono se to skutečně povedlo :-) I Dar se paní rozhodčí moooc líbil a tak mu zadala ještě CACIBa :-) Cairo pak ještě přidal třešinku když získal Junior BOB :-)
I v neděli kluci krásně zaváleli. Cairo opět Výborný 1, CAJC a následně Junior BOB. Dar tentokrát Výborný 1 a CAC ve třídě šampionů. A Katka a Apollo suveréně oba dny CAC, CACIB a BOB :-) Moc gratulujeme a děkujeme za výbornou společnost :-)

Duo CACIB Komarom (HU)

rozhodčí sobota : Helene Nietsch (USA)

rozhodčí neděle: Dr. Molnárné Pesztenlehrer Ingrid (HU)

Dar

Třída otevřená: Výborný 1, CAC, CACIB

Třída šampionů: Výborný 1, CAC

Cairo

Třída mladých: Výborný 1, CAJC, Junior BOB

Třída mladých: Výborný 1, CAC, Junior BOB

23. 9. 2010 

 Využili jsme asi posledních krásných dní a vydali se na procházku na oblíbenou Lhotu. Klukům dělala společnost naše kamarádka Sára :-) A všichni se krásně vyřádily :-)

Odpoledne za námi přijela kamarádka Dana Marečková ( Galerie z-rhodesie ) a nafotila klukům krásné portréty. Děkujeme :-) !

Fotky si můžete prohlédnout ZDE nebo pod obrázky:

 

18. 9. 2010 

Tuto sobotu jsme se vydali na KV KCHRR. Počasí nám tentokrát přálo a my si užili překrásný a velmi úspěšný den :-) Tady jsou naše výsledky:

Klubová výstava KCHRR

rozhodčí: Libuše Ubrová

Dar

Třída šampionů: Výborný 1, CAC

Nejkrásnější hlava 2. místo

foto z-rhodesie gallery

Cairo

Třída dorostu: Velmi nadějný 2

foto z-rhodesie gallery

 

10. - 12. 9. 2010

Jsme se vypravili na třídenní výstavu do chorvatských měst Vukovar a Osijek. Počasí nám moc nepřálo, celou cestu a v pátek pršelo a zbytek víkendu bylo pod mrakem. Na druhou stranu nám déšť asi přinesl štěstí, protože se nám povedl další neuvěřitelný úspěch :-) Dar na všech výstavách získal CACe a v neděli přidal ještě CACIBa :-) Díky tomu se mu povedlo dodělat rovnou dva tituly, včetně toho nejvyššího  :-) !!!

                                                                      !!!  Mezinárodní šampion krásy !!!

                                                                          !!!  Šampiona Chorvatska !!!

NVP Vukovar (HR)

rozhodčí: Kamen Litov (BG)

Třída šampionů: Výborný 1, CAC

MVP Osijek (HR)

rozhodčí: Petar Klarič (HR)

Třída šampionů: Výborný 1, CAC, res. CACIB

MVP Osijek (HR)

rozhodčí: Zlatko Kraljič (HR)

Třída šampionů: Výborný 1, CAC, CACIB

 

4. - 5. 9. 2010

 O tomto víkendu se konala již tradičně dvoudenní Klubová vástava ČKRR na Orlíku. Posuzování se ujali rozhodčí z Francie: Beatrix Marcelot-Carbot a Jean Blangino. I když počasí vypadalo vyloženě nevlídně, nakonec se umoudřilo a celý víkend bylo hezky a v neděli dokonce vykouklo sluníčko :-) Pro nás, ale byla naprosto hvězná sobota, kdy psy posuzovala Beatrix Marcelot-Carbot. Začalo to už když jsme nastoupili do kruhu s Cairem do dorostu. Cairo jako vždycky stál i běhal moc krásně a rozhodčí snad přímo okouzlil a zadala mu 1. místo :-) S Darem jsme nastoupili do třídy vítězů, která byla hojně obsazena. Rozhodování bylo velmi dramatické, ale i Dar musel paní rozhodčí okouzlit, protože i jemu zadala 1. místo :-) Do třetice jsem do kruhu nastoupila, jako vždy, s Creasym ( Desmond Fontanesia ) a i on se rozhodčí líbil ze všech nejvíc a vyběhal si 1. místo :-) Začínalo to být neuvěřitelné a to tomu ještě nebyl konec. Dara běhání v kruhu moc nebaví, ale tentokrát to bylo jiné, běhal krásně a užíval si to jako já :-) Povedlo se nám vyběhat i Klubového vítěze a nakonec i BOBa!!!!! Přihlášeno bylo skoro 160 RR!!!! Cairo si vyběhal ještě Nejkrásnější dorost výstavy a v závěrečných soutěžích 2. místo Nejkrásnější hlava!!! Ten den jednoduše patřil nám a já si to ohromně užila. Byl to nezapomenutelný zážitek :-) a nezapomenutelná atmosféra :-) Díky VŠEM, nejvíc však klukům :-) !!!

Dar svým sobotním vítězstvím také dodělal další ze svých titulů :-) Tentokrát je to Grand Šampion České republiky!!!

V neděli si Cairo zopakoval své úžasné vítězné tažení a po prvním místě v dorostu si připsal Nej dorost výstavy, Darísek si vyběhal výbornou a Creasy přidal 2. místo ve třídě otevřené. Během celého víkendu si skvěle vedli i naši přátelé a tímto jim moc gratulujeme :-) Za všechny budu jmenovat vycházející hvězdu ch. s. Qwandoya - ASHARI PEARL for Qwandoya, která ve třídě dorostu získala 2. a 1. místo :-) Gratulujeme :-)

Fotogalerie ZDE

2 x Klubová výstava Orlík

rozhodčí: Beatrix Marcelot-Carbot

Jean Blangino

Dar

Třída vítězů: Výborný 1, CAC, Vítěz třídy šampionů, Klubový vítěz, Vítěz plemene BOB

Třída vítězů: Výborný

Cairo

Třída dorostu: Velmi nadějný 1, Nejkrásnější dorost výstavy

Nejkrásnější hlava 2. místo

Třída dorostu: Velmi nadějný 1, Nejkrásnější dorost výstavy

28. 8. 2010 

 Do Mladé Boleslavi jsme se vypravili jak s Darem tak s Bárou, Dráčkem a Cairem. Počasí nám ze začátku moc nepřálo, naštěstí se před začátkem posuzování umoudřilo a alespoň přestalo pršet. Cairísek běhal i stál krásně a vyběhal si druhé místo. Dar ovšem zaválel přímo skvěle, vyhrál ve třídě šampionů a pak přidal ještě CACIBa :-) Měla jsem ohromnou radost :-))) ! Blahopřejeme všem kamarádům ke krásným výsledkům, za všechny hlavně Hance a Ashari ( BIS dorost 4. místo! ) a Magmabonkám :-)

MVP Mladá Boleslav

rozhodčí: Kapliauskas J., RU

Dar

Třída šampionů: Výborný 1, CAC, CACIB

Cairo

7,5 měsíce

7. 8. 2010 - 14. 8. 2010

 Tento týden jsme strávili na dovolené ve slunné Itálii. A užili jsme si to opravdu skvěle :-) Odpočívali jsme, opalovali se, koupali, užívali si krásné prostředí a výbornou italskou kuchyni :-) a to samozřejmě i s Darískem. Společnost nám s Darem dělala moje skvělá ségra :-) , Hanka s celou rodinou a to jak lidskou tak psí, Jana s Petrem a Klárka s Katkou a jejich dva dorostenci a zároveň Kiry potomci - Kairu a Arwen. Celý týden byl skvělý, největší radost mi, ale udělal Dar. Není to moc velký milovník vody, ale i přes to se nám tohle léto povedlo udělat velký pokrok. I když Dar už ve sladké vodě plaval docela často, o jeho plavání v moři jsem si nechala jen zdát. Miluje sice písek, ale moře až do teď rozhodně ne. Nejen že je slané, ale ještě jsou na něm vlny a ty protivně šplouchají :-))))  Tak si dovodete představit jakou jsem měla radost, když hned druhý den udělal několik temp. A v průběhu týdne se to ještě o hodně zlepšilo a tak jsme plavali několikrát denně :-))) Takže pokud Váš RR taky není uplný vodník není proč ztrácet naději, stačí jen vyrtvat a hlavně nezapomeňte, vše musí jít po dobrém :-))) A Hani, já vím, že jsi to říkala a jsem moc ráda, že jsi měla pravdu :-)

Všem děkujeme za krásný týden a už se moc těšíme na přídavek :-)

Fotky ZDE nebo pod obrázkem.

  24. - 25. 7. 2010

O tomto víkendu jsme se s Darem i Cairem zůčastnili Klubové a Speciální výstavy od německého Klubu Elsa, která se konala v krásném městečku Bad Wildungen. Oba dny nám vyšlo počasí a kluci se krásně předváděli. Dar byl skvělý jako vždycky :-) Cairo byl sice ve třídě dorostu, ale předváděl se jako zkušený výstavní profík :-) Měla jsem z něho ohromnou radost. Nejen, že neměl problém stát delší dobu v postoji, ale krásně plynule běhal a nezaváhal ani u kontroly zoubků a celého těla! Jen v neděli byla paní rozhodčí trochu nespravedlivá, protože 4 místo dostal Cairo jen proto, že byl nejmladší, no taky argument :-) Tomu odpovídali i naše skvělé výsledky :-)

Speciální výstava 24. 7. 2010

rozhodčí: T. Savolainen (FIN)

Dar

Třída šampionů - Výborná 2, res. CAC, res. CAC Elsa

Cairo

Třída dorostu - Velmi nadějný 1

 

Klubová výstava 25. 7. 2010

rozhodčí : S. Juutilainen (FIN)

Dar

Třída šampionů - Výborná 3

Cairo

Třída dorostu - Velmi nadějný 4 

Fotogalerie pod obrázky nebo ZDE.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23. 7. 2010

 Na Světové výstavě v Dánsku jsme se setkali, jak už jsem psala, také s Darovou neteří Kebou ( AKEBA A.HUNTERS MAGMABONA ) . Vyrostla z ní krásná slečna a tady je několik jejích fotek :-)

Dar a Keba

 

 

 

 

 

24. - 27. 6. 2010

Za dobrodružstvím jsme vyrazili ve čvrtek dopoledne. Auto bylo naložené až po střechu. Byla to vlastně taková dámská jízda, protože posádku tvořila kromě mě ještě Bára, Hanka a Niky. Cesta proběhla hladce, ale i tak jsme k hotelu dorazili po 22 hodině, velmi unavení. Tím náš maraton ovšem jen začínal :-) V pátek jsme vstávali velmi brzy. Chtěly jsme dorazit na výstaviště co nejdříve abychom stihly zaparkovat, najít si místo u kruhu a připravit se. Na Světovou výstavu byl přihlášen jen Dar a tak si Cairo s Bárou mohli užívat volný den a procházet se u moře :-) Organizace příjezdů i umístění kruhů bylo perfektní. Kruhy byly stranou od hal, byli na trávě a velmi prostorné. Posuzování začalo třídou šampionů, která byla neuvěřitelně silně obsazená (23 šampionů!!!) Dar se předváděl moc dobře, bylo vidět, že pauza, kterou jsem mu před Dánskem udělala přinesla své ovoce :-) Dar dostal známku výborná :-) Úroveň předvedených ridgebacků byla velmi vysoká a bylo se skutečně na co dívat a tak jsme samozřejmě zůstali až do konce a fandili. Cestou do hotelu jsme se zastavili na procházku za Bárou a Cairem u moře. Bohužel jsme, jak my tak Dar (ten usínal vsedě :) ) hodně unavení a tak jsme se brzy přesunuli zpět to hotelu. V sobotu jsme vyrazili o trochu později. Světová speciální výstava RR se také konala ve velmi příjemném prostředí. Vystavovalo se ve třech kruzích. Bohužel díky tomu nastupovali Dar i Cairo do kruhu současně. Tak jsem Caira svěřila do Hančiných zkušených rukou a Cairovu premiéru zvládli perfektně :-) Tímto Hani moc děkuju :-) Cairo se rozhodčí moc líbil a nejen jí :-) Svou třídu vyhrál a získal tak své první vítězství :-) Po celý den ho obletovalo tolik lidí, že ke konci dne sotva pletl nohama.
Zároveň jsme do kruhu nastupovali my s Darem. Dar byl ve skvělé náladě, ještě lepší než v pátek. Stál a hlavně běhal jako snad nikdy, oba nás to ohromně bavilo a bylo to na nás asi vidět, protože rozhodčí se Dar moc líbil. V naší silně obsazené třídě cca 15 šampionů zadala skoro polovině psů VD a tak jsem byla nadšená když jsem viděla, že nám nese fialovou stužku - tedy známku výborná. Ohromnou radost jsem měla když si nás vybrala do užšího výběru a pak ještě jednou!!! Nakonec jsme s Darem obsadili fantastické 4. místo!!! Byla jsem hrozně šťastná!
Byla to opravdu fantazie, oba kluci se ve světové konkurenci rozhodně neztratili, právě naopak :-) !!!

 V proběhu obou dní jsme se setkali s mnoha velmi milými lidmi. Většinu času jsme trávili ve společnosti Karin Frostemo ( kennel African Hunter´s ), její rodiny a hlavně Darovi neteře Keby. Je to krásná mladá slečna :-) uplně jiná než její sourozenci. V sobotu pak proběhlo velké setkání Caira a jeho chovatelky Asty McCormick ( kennel Dykumos Deives ). Krásně jsme si celý den povídali a Asta byla z Caira nadšená :-)
Ještě večer po výstavě jsme se vydali směr domov, kam jsme dorazili kolem 5 ráno. Celý výlet byl úžasný i když velmi náročný. Jsem moc ráda, že jsem mohla poznat tolik skvělých lidí a těším se snad někdy znovu na viděnou :-)

Fotky doplním co nejdříve, jen co je roztřídím :-)

Dar

World dog show  25. 6. 2010

judge: Skalin Bo (SWE)

 Třída šampionů - Výborná ( ve třídě 23 šampionů !)

 

World dog show ridgeback specialty 26. 6. 2010

judge: Ann Woodrow (UK)

Třída šampionů - Výborná 4 !!! ( ve třídě 15 šampionů ! )

 

Cairo

World dog show ridgeback specialty 26. 6. 2010

judge: Birte Moller Hansen (DK)

Třída štěňat - Velmi nadějný 1 !!! 

Velkou galerii doplním co nejdříve :-)

Několik fotek Dara, Caira a hlavně Darovi krásné neteře Keby nejdete na stránkách ch. s. African Hunter´s .

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 some pics: Asta McCormick 

15. 6. 2010 

 Zase po delší době přináším malou aktualiaci. S Darem jsme si dali delší výstavní pauzu a užíváme si procházek a odpočinku. V sobotu 5. 6. jsme byli přihlášení na coursingový závod Anubis cup, který se konal v Rybníkách u Dobříše. Podle předpovědi počasí nás čekal slunečný a velmi teplý den. Na místě jsme měli sraz se spoustou kamarádů a tak jsme se těšili. Byla jsem zvědavá jak se bude Dar po několika měsících tvářit na střapeček. Abychom podpořili Gabinu s Oggiskem dorazili jsme na místo už v 8 ráno, licenční běhy, o které se chtěli pokusit, začínali hned od 9 hodin. Bohužel jak to na většině závodů chodí i tady se vloudila chybička. Závod měli posuzovat 3 rozhodčí a běhat se mělo na 2 drahách. Tomu taky odpovídal počet přihlášených psů - skoro 150. Bohužel jedna rozhodčí nedorazila a tak se zákonitě začalo zvětšovat zpoždění. Gábina s Oggiskem se dostali ke svému běhu až kolem 12 hodiny. To už na Oggim i Darovi bylo vidět, že jsou unavení a napůl pečení :-) Dar se k prvnímu běhu dostal až v 5 odpoledne :-( ! Pořád bylo velké horko a sluníčko mělo sílu, i přes to se na střapeček moc těšil a já mám radost, že ho to pořád baví. I přes to ale konec běhu vypustil, uplně vyřízenej si ještě zakousl střapeček a šli jsme rychle do stínu. Když jsem viděla jak je unavený, měla jsem chuť zabalit věci a vyrazit domů, protože i já jsem toho měla za celý den dost. Nakonec jsme zůstali a řekli si, že když už tu trčíme celý den tak vydržíme ještě chvíli :-) Na druhý běh nastupoval Darísek tak kolem 8. To už bylo chladněji a přijemněji a celý běh zvládl dobře s nejlepším killem co jsem u něj viděla :-) Závody vyhrál Creasy, ten střapec tak zbožňuje, že by na trati raději vypustil duši, než by zpomalil :-) a k tomu je neuvěřitelně rychlí a tak mu vítězství patřilo právem a věřím, že ve své vítězné šňůře bude pokračovat :-) Dar byl 3. Oggiskovi gratulujem k úspěšnému běhu a rozběhání licence :-)

Minulý týden jsme skoro celý hlídali malého Caira, který už tak malinký zase není a už oslavil 5. měsíc.  Roste jako z vody a zrovna teď připomíná pavoučka, protože má oproti menšímu tělíčku hrooozně dlouhé nohy :-) I tak nám, ale kluk roste do krásy :-) Díky krásnému počasí jsme zjistili, že kromě jiného zbožňuje vodu a vrhá se do ní doslova po hlavě :-)

Příští týden vyrážíme na dobrodružství do Dánska, Cairo si odbyde svou výstavní premiéru a abychom nebyli troškaři tak rovnou na Světové klubové výstavě a setká se po několika měsících se svou chovatelkou :-) , no a Darísek samozřejmě nebude chybět, ale pro něj to bude výstava jako každá jiná :-) Tak nám držte pěsti ať se nám daří :-)

Tady si můžete prohlédnout fotky jak z corsingu tak z Cairova pobytu u nás.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23. 5. 2010

 Původně jsem měla v plánu vyrazit s Cairem do Litoměřic na výstavní socializaci, ale protože ráno bylo zataženo a pršelo, vyrazili jsme raději na procházku s našimi kamarády :-) Počasí se nakonec umoudřilo a sluníčka bylo v Litoměřicích skoro až moc :-) To určitě také dodalo dobrou náladu Darově sestřičce Brasilce, která s Evou MVP v Litoměřicích doslova ovládla a domů si přivezla úžasné tituly, tedy Vítěz třídy šampionů, CAC, CACIB, BOB a BIG 4!!! Pozadu nezůstala ani omladina a mamce zdatně sekundovala :-) Všem MOOOC gratulujeme :-)

Fotky a report z výstavy si můžete prohlédnout na stránkách ch. s. Magmabona ZDE.

Fotky z našich procházek najdete pod obrázky :-)

Cairo 4, 5 měsíce

Moon ( Tusani Key to Heart ) a Ashari ( ASHARI PEARL for Qwandoya )

 

17. 5. 2010 

 Dnes ráno jsem dostala oficiální potvrzení, že Darísek získal svého dalšího šampiona! Tentokrát je to NĚMECKÝ ŠAMPION, dodělali jsme ho krásným vítězstvím na CACIB Dresden :-)

NOVÝ NĚMECKÝ ŠAMPION ( VDH ) !!!

 

15. 5. a 16. 5. 2010

V sobotu jsme se brzy ráno vydali, spolu s Dominikou a Baakem ( Baako Amani Jeny´s Zakimi), na Klubovou výstavu pořádanou KCHRR. Posuzování se ujali známí rozhodčí Jan Coppens ( specialista na plemeno a jeho dlouholetý chovatel - ch. s. Jockular) z Holandska a pan Jean Pierre Achtergael z Balgie. Počasí nám tentokrát nepřálo, několik dní před konáním výstavy hustě pršelo a tak byla jinak krásná louka podmáčená a brzy se změnila v bahení lázně :-) Naštěstí v sobotu se nad námi příroda slitovala a ocelová obloha zůstala sice zamračená, ale nepršelo. Dar nastoupil do třídy vítězů. Ta byla tentokrát hodně početně obsazená 8 šampiony. Na názor pana Coppense jsem byla dost zvědavá, zároveň jsem byla trochu nervózní, protože tento rozhodčí je proslulý svou přísností. Dar hezky běhal i stál a jak jsem zaslechla jaký posudek nám rozhodčí diktuje a že jsme dostali výbornou, spadl mi kámen ze srdce. Už teď jsem byla moc spokojená. Ještě větší radost jsem měla, když se nám povedlo vyběhat 4. místo :-) (rozhodčí ve třídě vítězů zadal jen 4 výborné). Darově sestře Brassilce se vedlo stejně dobře a i ona ve třídě vítězů vyběhala 4. místo. Korunu celému dni nasadil Darův synovec Adam Abeo Magmabona, když zvítězil ve třídě mladých a navrh přidal ještě BIS Juniora celé výstavy :-) a k tomu 3. místo v soutěži o Nejkrásnější hlavu :-) !!! Moooc gratulujeme!
Krásně se vedlo i ostatním kamarádům a i těm blahopřejeme :-)
V neděli se počasí ještě zhoršilo, ochladilo se a odpoledne se přidal i déšť. I tentokrát jsme s Darískem vyběhali známku výbornou a pěkný posudek, ale tentokrát bez pořadí. Potom jsem do kruhu nastoupila s krásným mimčem z A vrhu Qwandoya. Byl moc šikovný a jsem si jistá, že o něm i jeho sourozencích ještě hodně uslyšíme :-) Odpoledne mi pak Lucka svěřila Olliho, i ten si vedl skvěle a vyběhal si známku výborná. Jediné, co mi kazilo náladu po oba dny, bylo chování mnoha psů a to jak v kruhu tak mimo něj. Už jsem dlouho nezažila, aby to kolem tolik bublalo a vrčelo. Doufám, že to byla vyjímka, ovlivněná snad i počasím a nezkušeností a nepřipraveností mnoha psů na tolik lidí a ostatních psů :-( Snad si majitelé těchto psů uvědomili, že je nutná náprava, protože takhle našemu plemeni opravdu moc dobrou reklamu neudělají.

Víkend se opravdu, počasí navzdory, vydařil. Jsem ráda, že jsem viděla mnoho přátel a gratuluji všem ke krásným výsledkům :-) 

KV KCHRR Lanškroun (CZ) - Výborná 4 ( Třída vítězů )

SV KCHRR Lanškroun (CZ) - Výborná ( Třída vítězů )

 

10. 5. 2010

 Už od pátku jsme si užívali pestrý program plný výletů a procházek, samozřejmě spolu s kamarády. Pod obrázkem si můžete prohlédnout fotky z návštěvy ZOO, procházky s Cairem a dovádění Dara a Oggiho :-)

 

1. a 2. 5. 2010 

Doplněna sekce Cairo a Cairův rodokmen, spolu s ostatními informacemi.

 CACIB Praha - Výborný 2, res. CAC

CAC Kapuvár (HU) - Výborný 2, res. CAC

 

25. 4. 2010

 Doplnila jsem spoustu fotek obou kluků z končícího týdne. Ze čtvrtka je to spousta fotek Caira a jeho nových kamarádů, jak ze zahrady tak z odpolední procházky. V pátek jsme s Darem byli na Lhotě, vodu ocenil hlavně fleťák Balů a jezevčice Terezka, Darísek se sice trochu smočil, ale víc jak k pupíku to nebylo :-) Ani o víkendu jsme nezaháleli a v sobotu jsme si užívali několik hodin v lese, na neděli dopoledne vyšla první letošní vyjížďka na kole spolu s Verčou a RR Sárou a k večeru ještě procházka se synovcem Rifem :-) Dar byl nadšenej a v neděli večer taky uplně vyřízenej :-)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cairova gelerie ZDE nebo pod obrázkem.

Víkendové procházky s Darem ZDE nebo též pod obrázkem.

Do galerie My works jsem doplnila několik nových výrobků.

16. 4. 2010 

 

11. 4. 2010

 Tuto neděli se konala mezinárodní výstava v německých Drážďanech. Když jsme se ráno vydávali na cestu neměla jsem nejlepší náladu, ke které nepřispělo ani to, že jsem se cestou polila kafem a těsně za hranicemi začalo sněžit a byla mlha. Den nezačínal moc růžově.

Naštěstí to byli poslední nepříjemnosti toho dne. U kruhu nám už drželi místo kamarádi a tak jsme se v klidu začali připravovat na vstup do kruhu. Byla jsem hodně zvědavá na posuzování paní rozhodčí, Ursuly Ralfe, která přijela posuzovat RR až z Jižní Afriky. Působila na mě na první pohled velmi mile a profesionálně, ke každému psu přistupovala s úsměvem. S Darem jsme nastupovali do třídy šampionů, která byla tentokrát silně obsazená. Bylo vidět, že na hodnocení od rozhodčí ze země původu bylo zvědavých mnoho majitelů. Oba jsme se s Darem cítili v kruhu příjemně a Dar se moc hezky předváděl a spolupracoval. Diktování posudku se mi zdálo hrozně dlouhé a o to víc jsem na něj byla zvědavá. Po jednotlivém posouzení, začala rozhodčí vybírat psy do pořadí. A pak se stalo něco úžasného, rozhodčí vybrala na první místo právě NÁS!!!! Měla jsem tak obrovskou radost, že se to snad ani nedá popsat :-) Ta byla ještě umocněná tím v jaké úžasné konkurenci se nám podařilo zvítězit a hlavně, že nás na toto místo vybrala rozhodčí ze země původu plemene :-)

A aby těch skvělých výsledků nebylo málo. Hned po našem obrovském úspěchu jsem nastupovala do třídy otevřené s Creasym ( Desmond Fontanesia ). Do této třídy bylo přihlášeno 16 psů! Rozhodčí si nás rozdělila na půlku a začala opět velmi důkladně posuzovat každého jedince. Po posouzení si zavolala do kruhu zpět jen několik psů a Creasy byl mezi nimi :-) A potom se neuvěřitelné stalo skutečností, když rozhodčí poslala Creasyho na 2. místo :-) !!! Neuvěřitelný úspěch byl o to větší, že rozhodčí v této třídě zadala jen 3 výborné!

V dalších bojích se nám s Darem ještě podařilo vybojovat res. CACIBa :-)

Musím se přiznat, že jsem měla tak velikou radost, že jsem se po zbytek dne jen vznášela :-) a k pondělním narozeninám jsem snad nemohla dostat lepší dárek :-)

Chtěla bych poblahopřát i ostatním členům české výpravy, která byla celá velmi úspěšná :-)

 CACIB Dresden ( DE ) - Výborný 1, CAC VDH, res. CAC RRCD, res. CACIB

Posudek od Ursuly Rlfe:  pes většího rámce s velmi pěknou hlavou, oko by mohlo být tmavší, svalnatý krk, velmi pěkně úhlené rameno, dobré předhrudí, dobré podprsí, pěkné tlapky, drápy by měli být kratší, velmi pěkná horní linie, vzadu dobře úhlený, zvláště dobrá záď, ocas dobře nesený, klidný, přátelský

Níže jsem k příspěvku o Cairovi doplnila všechny fotky a také Dar má pod svým obrázkem malou galerii :-)