Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home2/adargo/public_html/main/modules/mod_jt_superfish_menu/tmpl/default.php on line 23
free templates joomla

Novinky 2009

Double Wels 12/09

5. 12. - 6. 12. 2009

První prosincový víkend jsme vyrazili na naší letošní, poslední, výstavní výpravu. Tento víkend se konalo několik významných výstav ve vícero státech a my si vybrali tu v Rakouském Welsu. A udělali jsme dobře :-) Celý víkend se nám moc povedl a já si nemohla přát lepší zakončení letošní výstavní sezóny. Oba dny jsme nastoupili do třídy šampionů. Darísek byl opět moc šikovný, v neděli se ale přímo překonával, běhal jako vítr :-) a vystavování ho vyloženě bavilo a o to víc bavilo i mě :-) Darísek oba dny vyběhal známku Výborný 1 a CACA a v neděli přidal ještě res. CACIB :-) !!! Blahopřejeme i ostatním k super výsledkům, hlavně mladému Dinimu Africké Slunce a jeho páníčkům :-) , kterým se povedlo vyhrát v sobotu třídu mladých :-) A jako odměnu a velký dárek k Vánocům dostal Dar krásný nový pelíšek po kterém jsem už dlouho pošilhávala :-) Nevím, který z nás z něj má větší radost :-)

Double CACIB Wels (AT) - 2 x Vítěz třídy šampionů, 2 x CACA a res. CACIB

Fotky od Dany

4. 12. 2009

Asi před 14 dny jsme byli s Darem na procházce s Dančou a ona nám tam udělala moooc pěkné fotečky. Tady se na ně můžete podívat :-) Dani moooc děkujem :-)

ZOP, ZZO

17. 11. 2009 
Ve stejný čas, kdy jsem měla možnost přihlásit nás na ZZO přišla šance složit i zkoušku ZOP. A tak jsme se dnes ráno vydali, opět s Dančou a Dantíkem, do ZKO Rychety. Tentokrát bylo na zkoušku přihlášeno 17 pejsků. My s Darískem jsme šli jako uplně první a Danča s Dantíkem hned po nás. No alespoň jsme to měli rychle za sebou :-) Darísek byl i tentokrát moc šikovnej a zkoušku zvládl moc dobře, stejně tak i Danča s Dantíkem, gratulujeme :-)
Tím jsme završili náš letošní příděl a protože nás cvičení baví, pustíme se do nácviku dalších disciplín a když nám to půjde, příští rok možná nějakou zkoušku přidáme :-)  

Dar úspěšně složil zoušku ZOP!!!

14. 11. 2009
V sobotu pro nás byl důležitý den, byli jsme přihlášení za naši první zkoušku ZZO ( Zkouška základní ovladatelnosti ) a to v ZKO Polerady, prostřednictvím ČKRR. Spolu s námi jela na zkoušku i Danča s Dantíkem.  Přiznám se, že jsem byla hodně nervózní. Dar sice všechny cviky uměl, ale nevěděla jsem přesně  jak bude všechno probíhat, jak se bude Dar soustředit právě v tu chvíli, když přijdeme na řadu a v neposlední řadě jak nám bude přát počasí :-) Naštěstí vše dopadlo víc než skvěle. Dar byl soustředěný a moc šikovný a jeho pověstný klid ho neopustil ani u zkoušky :-) Všechny cviky jsme zvládli skvěle až na, pro nás trochu prokletý, aport. Tady máme ještě rezervy a na jejich odstranění budeme pořádně pracovat :-)
Dantík s Dančou zkouškou prošli bez zaváhání a se skvělým výsledkem.
Protože se ten den kolem celého cvičáku odehrávaly hony, cestou domů jsme se ještě stavili na Lhotě a nechali kluky proběhnout a uvolnit se po náročném dni. Jsem na Dara pyšná jaký je to šikula a neodpustím si trochu otřepanou frázi, že je ten můj kluk nejen krásnej a úžasnej, ale i šikovnej :-) I když já to vím už dávno :-)

Dar úspěšně složil zkoušku ZZO!!!

 V předešlých dnech se nám povedlo, při vzácně slunečném počasí, nafotit ještě pár podzimních fotek.
Najdete je ZDE
 
Přidala jsem fotky nových obojků a vodítek.
  

Podzimní Lhota a coursing

1. 11. 2009

Dnes se konal bodovací závod Memorial Karla Grünwalda. I přes to, že mě trápí nachlazení jsem se rozhodla, že se na závod vypravíme. Darísek je totiž v chladnějších obdobích roku daleko aktivnější než v létě, to se nejraději jen opaluje :-) a polehávání u mé postele ho moc nebaví :-) Oba běhy zvládl na jedničku, běhá spolehlivě a rychle a moc ho to baví. Tentokrát nám součet bodů stačil na krásné 3. místo. V Kralupech nám dělali společnost Dana s celým trojlístkem a Irena s Tessinkou. Tessinka a Vincent si také zazávodili a šlo jim to moc dobře, Dantík si zase splnil poslední licenční běh a tak nám příště přibude další velká konkurence :-)  I když počasí bylo mrazivé a zamračené, závod se vydařil.

30. 10. 2009

Na jednu procházku jsme v týdnu vyrazili na Lhotu, společně s Danou a smečkou z rhodesie a Luckou a mladým maďarským ohařem Deanem. Písečné pláže jsou teď liduprázdné a jako dělané na procházku s našimi zrzouny.

Podzimní galerii si můžete prohlédnout ZDE a také u Danči.

České Budějovice a Ellinka

25. 10. 2009

Hned v neděli jsme vyrazili do Sadské na procházku s Kamilou a Darovou maminkou Ellou. Ta je v 6 letech a po 3. vrhu ve skvělé kondici a s Darískem si skvěle zaběhali. V její přítomnosti je Darísek hrozně spokojený a celou dobu blbnul jako štěně :-)
Dar s mamkou Ellou :-)
Ella Saranga

24. 10. 2009

Dnešní sobotu jsme se vadali, spolu s Dančou a Dantíkem, na výstavu do Českých Budějovic. Posuzoval rakouský rozhodčí Franz Zimmermann. U výstavního kruhu jsme se sešli se spoustou přátel a všem se nám tentokrát vedlo skvěle. Do třídy otevřené jsem nastoupila, již tradičně :-) , s Creasym (Desmond Fontanesia) a vyběhali jsme skvělé V2 a res. CAC :-) Jsem moc ráda, že nám to spolu tak hezky jde :-) Hned nato jsme ve třídě šampionů nastoupili s Darískem. Dara výstava tentokrát bavila a vystavoval se opravdu moc hezky a vyběhali jsme tentokrát V4. Pan rozhodčí nám napsal moc hezký posudek, kde pochválil hlavně Darískovu hlavu a předhrudí :-)  V mezitřídě se skvěle prezentoval Dantík a vybojoval krásnou známku V3 :-)

Všem moc blahopřejeme a fotky a další výsledky můžete vidět ZDE.

CACIB České Budějovice - Výborný 4

Brno říjen09

17. 10. 2009

 V sobotu jsme vyrazili do Brna na Národní výstavu. Počasí nám moc nepřálo, zima o sobě dala vědět brzy a plnou silou. A tak nás moc potěšilo rozhodnutí pořadatelů, přestěhovat výstavu do hal.  Posuzování přijala dlouholetá chovatelka a specialistka na plemeno Monika Tušanová ( ch.s. Tusani). U kruhu jsme se potkali s Dančou a Dantíkem, Evou, Ladou a Mirkou a samozřejmě Melinkou a Canny. A všem se ve výstavním kruhu vedlo skvěle. Do dorostu se přijeli představit i Darovi synovci Adámek a Asali a oba dostali známku "velmi nadějný" a Adámek k tomu přidal ještě 3. místo :-) Jejich sestřičky a Darovi neteře Mellory a Eiby bojovaly ještě úspěšněji a vybojovaly, Melinka 1. místo a Eiby 3. místo :-) V následujících třídách dostal Dantík s Dančou známku výborná a Simba s Petrou výborná 3. My s Darem vyráželi do kruhu jako poslední a vedlo se nám skvěle :-) Darísek vyběhal ve třídě vítězů známku výbornou 1 a CAC :-) Lada s Canny přidala V2 a res. CAC :-) V neděli to pak všem nanadala basenži hvězda Mody s Péťou, vyběhaly V1 CAJC, BIG Junior, BOB junior a 3.místo BIS Junior :-) !!! Tomu říkám super úspěšný víkend :-)

CAC Brno - Výborný 1, CAC (třída vítězů)

posudek: impozantní pes, dobré kostry, typického samčího vzhledu, pěkně uzavřené tlapky, jen velmi mírně kratší formát, velmi pěkná hlava, dobré oko i ucho, elegantní krk, korektní úhlení končetin, méně temperamentní pohyb, avšak velmi korektní, pěkné předvedení

 

Aktualizovala jsem fotogalerii Pletené doplňky.

ZDE

World dog show 09

9. 10. 2009

Světová výstava psů Bratislava

288 přihlášených RR

rozhodčí: Hans Müller (CH)

Dar nastoupil ve třídě šampionů ( 33 psů)

 Výborná  

( 5 - 7 místo,  postoupil do nejužšího výběru jako jediný šampion z ČR)

 

10. 10. 2009

Klubová výstava SKCHR

199 přihlášených RR

rozhodčí:  Franz Zimmermann (A)

Dar nastoupil do třídy šampiomů ( 19 psů )

Výborná ( postoupil do užšího výběru )

Soutěž o Nejkrásnější hlavu - 2. místo 

 

 foto: Milada Krchňavá

11. 10. 2009

 RR World Specialty show

198 přihlášených RR

rozhodčí: Timothy Finney (IRL)

Dar nastoupil opět do třídy šampionů ( 20 psů )

Výborná

 

Zúčastnit se Světové výstavy byl můj sen a když jsem, nejméně před rokem, zjistila, že se bude konat v Bratislavě, tak jsem se po dlouhém přemýšlení rozhodla, že se přihlásíme a zkusíme své štěstí. Také jsem se těšila, že se výstavy zúčastní psi, kteří žijí daleko a výstav u nás ani v okolních zemích se většinou neúčastní a tak je není možné vidět jinak než na internetu. A obě přání se mi splnila :-) Dar se všechny tři dny krásně umístil a troufnu si říct, že se mezi všemi těmi nádhernými ridgebacky neztratil :-) Byl to opravdu nezapomenutelný zážitek, krásná atmosféra a nádherná zvířata :-) Jsem moc ráda, že jsme se tohoto výstavního maratonu mohli zúčastnit a blahopřejeme všem ke skvělým výsledkům :-)

Zde si můžete prohlédnout fotogalerie od Milady Krchňavé.

 

foto: Milada Krchňavá

sponzor

SKCHR CLUB SHOW 2009 - 10. 10. 2009

RR WORLD SPECIALTY SHOW 2009 - 11. 10. 2009

Na tyto dvě výstavy, které se konají při Světové výstavě psů v Bratislavě jsme věnovali obojky a vodítka jako dárečky pro vítěze některých kategorií.

Doufám, že se budou líbit a přejeme všem, kteří se výstav účastní, mnoho úspěchů a krásné zážitky.

 

 

Mistrovstvi CR coursing

4. 10. 2009

Mistrovství České republiky v coursingu

Dar si na svém prvním coursingovém závodě vyběhal skvělé 2. místo!!!

3. 10. 2009

V sobotu jsme byli na prvním srazu A - vrhu Magmabona tedy Darových neteří a synovců :-) a bylo úžasné vidět jak prckové vyrostli a jaké dělají, společně s páníčky, pokroky. Doufám, že jim to spolu půjde tak dobře jako doposud :-) a že je zase brzy uvidíme.

Fotky a reporty si můžete prohlédnout na stránkách ch. s. Magmabona a u Fanči.

foto: Ivana a Fanča

Divci hrady, Presov a Wroclaw

28. 9. 2009

Tento víkend jsme vyrazili na náročnou cestu na dvě výstavy. A to na Slovensko do Prešova a do Polska do Wroclawy. Společnost nám dělala Hanka s Kirou. Cestování bylo náročné, ale vyplatilo se :-) a taky nám náramně přálo počasí a oba dny bylo krásně. Ohromně se dařilo hlavně Hance s Kirou, kterým pobyt v kruhu mimořádně seděl a oba dny vyhrály svou třídu a během dvou dnů dodělaly 2 šampiony (Slovenska a Polska) !!! Moc hratulujeme :-)

CAC Prešov (SK) - Výborný 2, res. CAC (třída šampionů)

CACIB Wroclaw (PL) - Výborný 4 (třída šampionů)

19. 9. 2009

Krásné počasí jsme využili k procházce na Dívčích hradech a to v klasicky výborné společnosti :-)

 

Hafbo sranda vystava 09

13. 9. 2009

Tuhle neděli se konala dlouho očekávaná Sranda výstava, pořádaná naším oblíbeným Hafbem. Této výstavy se můžou zůčastnit všichni pejsci, tedy jak ti co mají průkaz původu, tak ti co ho nemají, ale i kříženci. Na výstavu se připravovalo i mnoho našich kamarádů - Gábina s Oggiskem, Verča se Sárou, Dana s Thersi, Markéta a Kofolinka, Niky a Aiven a mnoho dalších :-) Na výstavu jsme s Darem dorazili hned ráno, tentokrát jen jako diváci. Počasí nám docela přálo a i když bylo chladněji, sluníčko se nám občas ukázalo. Fandit přijel i zbytek SVP, tedy Ivana s Fany, Eva s Brassilkou, Lada s Canny a samozřejmě i Hanka s Kirou, Tabi a Maggie. První na řadu přišla Dana s Thersinkou, které s přehledem zvítězily :-) Trénovat na výstavy přijela i Jana s Moonym a šlo jim to moc dobře a  získali VN1. Nejpočetněji zastoupené plemeno byli RR a tak bylo v kruhu opravdu těsno. Na této výstavě nastupovali do kruhu společně jak psi tak fenky, ty byli proto přeci jen trochu znevýhodněné, protože vedle výraznějších psů tolik nevyniknou. Boj o první místo byl velmi vyrovnaný a napínavý. Rozhodčí se rozhodovala mezi Darískovým bráškou Dráčkem ( z B vrhu Zulaykha) a naším skvělým kamarádem Oggiskem :-) Nakonec o pověstný vlásek zvítězil Dráček, ale oba kluci byli překrásní :-) Třetí byla Pavla a Rusty. Nejlepší fenkou byla Aiven s Nikol, potom Pavla s Anuškou a Verča se Sárou. Posledními želízky v ohni byla Markéta a Kofolinka a Marta s Theem. I jejich třída byla silně obsazená a rozhodčí posuzovala pečlivě a dlouho. Nakonec zvítězila právě Markéta s Kofolinkou :-) a zaslouženě, šlo jim to opravdu skvěle. Potom jsme se s Darem, Nikol, Evou, Ladou a Ivanou vydaly na procházku.  Proto jsme se závěrečné výsledky dozvěděli až doma od Danči. Vítězkou celé výstavy se stala právě Dana s Thersinkou :-) !!! Musím říct, že i Darovi se libilo, že nemusel do kruhu a jen si celý den hrál a fandil :-) Moc všem kamarádům blahopřejeme :-)

Fotky ze Sranda výstavy si můžete prohlédnout zde.