Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home2/adargo/public_html/main/modules/mod_jt_superfish_menu/tmpl/default.php on line 23
free templates joomla

 

 

Jak to začalo

Po vlastním pejskovi jsem toužila už od malička, ale tenhle sen se mi splnil až minulý rok. Ani nevím, v jaké chvíli jsem se rozhodla pro rhodéského ridgebacka, ale už je to pěkných pár let. Když jsem ho nemohla mít doma, snažila jsem se o něm alespoň co nejvíc přečíst a dozvědět, chodila jsem se dívat na psí výstavy.

Když bylo na podzim roku 2005 jasné, že konečně přišl ten správný čas, začala jsem hledat stanici a rodiče svého vysněného štěňátka. Mezi několika vybranými byla i chovatelská stanice Zulaykha. Hned po prvním rozhovoru mi paní chovatelka byla moc sympatická.

16.4.2006 se Ellince narodilo 11 štěňátek, 5 pejsků a 6 fenek. Mezi nimi byl i můj Darísek  :-)

Tady můžete vidět Darovi rodiče.

 

 
 Dam. Ella Saranga  Sir: Musafah  Musafah´s head

 

Štěňátka jsem viděla poprvé ve dvou týdnech. V následujících týdnech jsem se na ně byla podívat ještě několikrát. Hodně těžké pro mě bylo vybrat si konkrétní štěně. Tím, že jsem se na tenhle okamžik tak těšila a tolik věcí si dopředu nastudovala, jsem chtěla udělat všechno správně a všechna štěňátka jsem pořád porovnávala a zkoumala :-)  V 5 týdnech jsem se měla definitivně rozhodnout a tak jsem po dlooouhatánském rozhodování (tímto děkuju Kamile za trpělivost, neměla to se mnou lehké :-) ) stějně dala přednost srdci :-)  Adargo mi s tou svou zelenou stužkou padl do oka už v těch 2 týdnech  :-)

10. června 2006 přišel den D a já jsem si Dara odvezla domů :-))


Jsem moc ráda, že jsem se tak rozhodla a Dara bych za nic na světě nevyměnila. I když se zrovna dostává do puberty a občas vyvádí lumpárny.

Protože jsem v Darově výchově nechtěla nic zanedbat, chodíme od jeho 3 měsíců do psí školky Haf bez obav. Je to jediný cvičák co znám kde se věnují kromě základní poslušnosti především socializaci psů a jejich vzájemné komunikaci. To znamená, že před hodinou i po ní si spolu pejsci mohou hrát a občas se také chodí na společné procházky. Také tady pořádají různé speciální akce. Musím se ale přiznat, že poslední měsíce už na cvičení jezdíme jen občas a to hlavně proto, že cvičiště leží na druhé straně Prahy.

Také jsme se od malička učili jezdit hromadnou dopravou. To je myslím v dnešní době velmi důležité, protože téměř každému se někdy stane, že bude potřebovat se psem jet autobusem nebo metrem. Nám dělaly největší potíže jezdící schody. Ty se Darovi vůbec nelíbily, ale po čase se na nich jezdit naučil.

Také se s Darem od 5 měsíců účastníme výstav. Oba nás to baví tak doufám, že se nám bude dařit :-) .

Od Darova 1 roku jsme párkrát zkusili běh u kola. Dara to moc bavilo, kvůli věku ale jezdíme jen občas a na krátké trasy. Do budoucna bychom chtěli zkusit i dogtracking.